Ugrás a tartalomra
Karbantartási munkák miatt az AutoScout24 jelenleg csak korlátozott mértékben érhető el. Ez olyan funkciókat érint, mint például kapcsolatfelvétel az eladókkal, bejelentkezés vagy az Ön eladó járműveinek kezelése.
land-rover-freelander-l-01.jpg

Land Rover Freelander

Land Rover Freelander áttekintés

Átfogó áttekintést talál az autóról Land Rover Freelander, beleértve a legfontosabb jellemzők részleteit, a motort, a felszerelést és egyéb hasznos információkat az autómodellről. Olvass tovább

Használt ettől:
*Az elmúlt hónap legalacsonyabb ára az AutoScout24-en

Közel két évtizeden át tartott a brit SUV gyártó Land Rover vállalatának a folyamatosan változó tulajdonosi viszonyok miatt, hogy a brit excentrikusságot beépítsék modellpolitikájukba. Kínálatukban nagyjából két gépkocsi modell szerepelt, ami eléggé ellentétes hatást keltett. Egyrészt volt olyan modell, melyeket a háborút követő első években gyártottak, s melyet később Land Rover Defender modellnek neveztek el, amely egy minimális kényelmi felszereltséggel rendelkező off-road autó volt, ám a haszongépjárművek minden erényét magában hordozta, így hasznos volt rendkívüli körülmények között és a mindennapokban is. Másrészt a Land Rover 1970 óta gyártja a luxus-SUV Range Rovermodelleket. Először az 1990-es években történt átmenetet követően és a sporthaszonjárművek (SUV) vagy softroader modellek fejlesztésével bővítették a modellválasztékot. Ez 1989-ben kezdődött, mégpedig a Land Rover Discovery modelljével, 1997-ben pedig az egyterű SUV Land Rover Freelander modellje követte.

A Land Rover Freelander első generációja 2006-ig épült

A Land Rover Freelander első generációja két karosszériaváltozatban készült és öt- és háromajtós, illetve vászon- és keménytetős változatban került piacra. A jó 1,6 tonnás SUV 4,44 méter hosszú és jó 1,80 méter széles. Köszönhetően a 20 centiméteres hasmagasságnak, az aláhajtásvédőnek és a standard összkerékmeghajtásnak köszönhetően a Land Rover Freelander modelljét egyaránt tervezték a közutakra, és a gyártó hagyományos szerkezeti megkötései ellenére is. A Land Rover Freelander motorjait három teljesítményszinttel gyártották. Az alapmodell egy Rover-motorral működik, melynek teljesítménye 88 kW (120 LE), miközben a csúcsmodell V6-motorral működik, 130 kW (176 LE) teljesítménnyel. A dízeles változatokat a BMW hajtja a 2001-es gyártási évtől, melyek teljesítménye 85 kW (114 LE).</p

A 2007-es modellévben mutatta be a Land Rover Freelander a következő generációt

A 2007-ben piacra bevezetett második modellgeneráció egyterű SUV modelljét a gyártó 4,50 méter hosszúra és 1,91 méter szélesre tervezte. Bár ezáltal megnőtt a gépkocsi össztömege, a gyártó azonban optimalizálta az alvázat, továbbfejlesztette a kipörgésgátlót és megnövelte a hasmagasságot, melyek által kitűnő terepjáró képességekkel rendelkezett a Land Rover Freelander modellje. A motorizáltságért továbbra is a Ford felelt, 2009-től az indiai Tata-konszernhez tartozó offroad-specialista Peugeot dízelmotor által, melynek hengerűrtartalma 2,2 liter, teljesítménye pedig 112 kW (152 LE). A csúcsmodell 3,2 literes motort kapott, melynek teljesítménye 170 kW (230 LE).