Az eszköz pedig méltán lett híres, hiszen egy manapság már pár ezer forintért megkapható kihangosítóval nemcsak, hogy a bírságokat lehet elkerülni, de sokkal kényelmesebben, stresszelés nélkül lehet telefonálni az autóban, összességében tehát a vezetés élményét is nagyban befolyásolja ez az eszköz. Bár sok autóban már alapból be van építve a kihangosító, a gyárihoz hasonló megoldás sok esetben drága lehet, ezért is különösen népszerűek a külön kapható egységek.
Rengeteg féle bluetooth kihangosító kapható kedvencünkhöz, csakis rajtunk múlik, melyik eszközre esik a választásunk. Vannak olyan bluetooth kihangosítók, melyek saját hangszóróval rendelkeznek, és ezt használják a hívások kihangosításához. Ebben az esetben az egységet egyáltalán nem kell összekötni a kocsi rendszerével, önállóan működik, bár nem a kocsi hangrendszerére kötve. A beszerelhető egységek rögtön lehalkítják az autórádióból szóló zenét, és egy gomb megnyomása után az autó hangszóróin hallhatjuk szeretteink hangját. A beszerelhető kihangosítók előnye továbbá, hogy az autó megoldja magának a töltést, tehát soha nem kell amiatt aggódni, hogy lemerült az akksi az egységben. Hátránya viszont, hogy nem lehet olyan egyszerűen átrakni az egyik autóból a másikba, például egy esetleges autócsere után. De természetesen az, hogy ez a legigényesebb megoldás, az árcédulán is látszik, az ilyen egységek lehetnek a legdrágábbak, és beszerelésüket ajánlott szakemberre bízni. Most azonban nézzük meg az olcsóbb alternatívákat is.
Akkor sincs semmi gond, ha pénztárcánk nem engedi meg, hogy a komolyabb megoldást válasszuk, száz és száz különböző alternatíva biztosítja a sofőrt arról, hogy a jövőben egy hívásról se kelljen lemaradnia. A napellenzőre csíptethető kihangosító előnye például, hogy zéró hozzáértéssel és szerelés nélkül, egyszerűen fel lehet csíptetni a napellenzőre, majd az eszköz bluetooth-szal csatlakozik készülékünkhöz. Az akkumulátor töltéséről a későbbiekben természetesen ebben az esetben is gondoskodnunk kell.
A másik népszerű megoldás az úgy nevezett FM transzmitter, ezt is viszonylag sok nagyobb áruház polcán megtalálhatjuk. Az eszköz lényege, hogy bluetooth kapcsolaton keresztül telefonunkhoz csatlakozik (de a legtöbb használható akár memóriakártyával vagy pendrive-val is), beállítunk egy mások által nem használt frekvenciát, melyre az autó rádiójának segítségével rácsatlakozunk, és kész is! Így nem csak a hívások érkeznek meg az autó hangszóróiba, de hallgathatjuk saját zenénket is, így ez gyakorlatilag több dologra lehet egyszerre megoldás. Bár a vájtfülűeknek nem jelent kielégítő megoldást, hiszen a zene minőségében gyakran találnak kivetnivalót, de ez egy egyszerű mód arra, hogy beérkező hívásainkat kihangosítsuk. A készülék pedig egyszerűen csatlakoztatható autónkhoz egy szivargyújtós töltővel, így töltésével sem kell a későbbiekben sokat bajlódni.
Az erre szakosodott boltokban kedvünkre válogathatunk a többszáz elérhető eszköz között, melyek ára általában pár ezer forinttól az ötszámjegyes összegig terjedhet. Akiknek a bluetooth kihangosító nem nyerte el a tetszésüket, azoknak sem kell búslakodniuk, hiszen egy headset is hasonló dolgokra képes, sőt, minőségben a legtöbbet valószínűleg egy vezetékes headset tudja nyújtani, amennyiben nem akarunk bütykölni az autón, és egy gyárihoz hasonló kihangosítót beszerelni. A lényeg azonban az, hogy minden sofőr felelősségteljesen vezessen, és vezetés közben csakis kihangosítóval vagy headsettel beszéljen, ugyanis amellett, hogy a drága bírságokat el lehet így kerülni, csakis így lehet biztonság az utakon.