Ez egyszerűen azért következik be, mert a szennyeződések miatt az emberi szem rosszul fókuszál, s a nem megfelelő szögben a szem belsejébe jutó fény miatt a szervezet fejfájással jelzi a hibát.
Az autó üvegfelületeinek elkoszolódását többféle forrás okozhatja. A külső felületeket a közlekedés többi részvevője a sáros és olajos víz felverésével szennyezi, míg a nyári időszakban főleg a bogártetemek tapadnak meg az üvegfelületeken. Rossz helyen parkolva gyantacseppek vagy madárürülék is megkeseríthetik az autós életét, míg gyermekes családoknál a kicsik kenhetik össze a belső üvegfelületeket.
Az autó ablak tisztítása
Benzinkútnál járva érdemes kihasználni, hogy vásárlás nélkül is használható ablakmosó készleteket helyeznek ki a töltőfejek mellé. Ezekben elég gyakran cserélik a vizet, s a legtöbb helyen gondot viselnek a megfelelő állapotú kefékre és lehúzókra is. Utóbbiak rendszeres ellenőrzése már csak azért is fontos feladat a kútkezelők számára, mert egy rossz eszköz durva karcot tud ejteni a napjainkban már nagyon drága szélvédőkön.
Az autó ablakfelületei természetesen házilag is tisztán tarthatók, az ilyen munkafeladat gyorsan és könnyen elvégezhető. Az autóba épített ablakmosó tartályát mindig fel kell tölteni, a nyári szélvédőmosó folyadék filléres dolog, télen a hideget is tűrő változata a hidegtűrésétől függően lehet drágább is.
Az üvegfelületek tisztításakor figyelmet kell fordítani a felületek zsírtalanítására, mely akár egy sima ecetes ronggyal való áttörölgetést is jelenthet. Az ecet és a hasonló folyadékok használatakor mindig figyelni kell a bő mennyiségű öblítésre, így a felhasznált tisztítószer nem rongálja az autó gumi felületeit.
Télen az autó ablakának tisztításához tartozik a hó- és jégmentesítés is. Ha vastag hóréteg borítja a kocsit, akkor azt először mindenképp érdemes kefével eltávolítani. Egyes autósok csak a szélvédőt és más üvegfelületet tisztítják meg, pedig az autó tetején felhalmozódott téli csapaték fékezéskor rázúdulhat a kocsi elejére, balesetveszélyes helyzetet teremtve.
Ha a szélvédőt jég borítja, akkor be kell indítani az autót, s a fűtést belső keringetésre állítva az ablakfelületekre kell irányítani. Már rövid időn belül beindul a jég olvadása, mely ezután jégkaparóval eltávolítható. Nem szabad ilyenkor az ablaktörlő lapátokat használni, mert azok felülete oda van fagyva a szélvédőre, s a beindításkor szó szerint leszakad a legfelső, nagyon vékony csík a lapátokról. Az ilyen ablaktörlők később csíkoznak a törléskor, s cserére szorulhatnak.