A műanyag használata azonban előhozott egy olyan problémát, amely korábban az üvegfelületekre nem volt jellemző, a fényszóró bemattulását.
A napból érkező UV-sugarak hatására a műanyag felülete elkezd bomlani, s elszíneződik. Ilyenkor kevésbé átlátszóvá válik, ami miatt a fény egy része a lámpatestben reked, s hővé alakul. A hő tovább roncsolja a műanyagot, amitől az még inkább mattá válik, s még több hő termelődik. A folyamat önmagát gyorsítja, míg végül a fényszóró teljesítménye annyira lecsökken, hogy a lámpát cserélni kell.
Autó fényszóró polírozás
Hogy ne kelljen az egész lámpatestet kicserélni a búra károsodása miatt, el kell végezni az autó fényszóró polírozásának folyamatát. Ezt pár ezer forintért szakszervizben is elvégzik, de kaphatók kész fényszóró polírozó szettek, melyekkel a munka otthon is elvégezhető.
Az ilyen készletek olcsóbbak, mint a szerviz munkadíja, de némi kézügyességet igényelnek. A szettek tartalma általában maszkolószalag, különféle durvaságú csiszolóvászon, adapter, polírozókorong és polírozópaszta.
A munka elkezdése előtt a maszkolószalaggal körbe kell ragasztani a fényszóró környékét, így a megcsúszó csiszolókorong nem tudja megkarcolni az autó fényezését. A szettben található adapter egy fúróra illik, az biztosítja a csiszoláshoz és polírozáshoz szükséges fordulatszámot.
A folyamat elején a durva csiszolóvászonnal kell megcsiszolni a fényszóró felületét, míg az egész műanyag tejszerűvé, nem átlátszóvá válik. A részfeladatot addig kell végezni, míg már nem érezni a búrán egyetlen mélyedést vagy érdességet sem.
A következő feladat a finomcsiszolás, ami finomabb csiszolóvászonnal történik. Addig kell folytatni a finomcsiszolást, míg a legkisebb felületi hibák is eltűnnek. Amennyiben a munka közben előbukkan egy nagyobb szerkezeti sérülés, vissza kell váltani a durvább vászonra, s lecsiszolni a hibát.
Az utolsó munkafolyamat a polírozás. Itt a polírozókorong és a paszta segítségével kell megdolgozni a fényszóró felületét, ez a tulajdonképpeni autó fényszóró polírozás. A fényesítőanyag bedolgozását a gép elvégzi, csak ügyelni kell a paszta megfelelő adagolására. A részfeladat végére a fényszórónak újra teljes fényében kell csillognia, bárminemű felületi hiba nélkül.
Az otthoni polírozás néhány óra alatt elvégezhető, viszont van egy hátránya a szervizben végzett fényszóró polírozással szemben, az UV-védőréteg hiánya. Ott ugyanis a munka végén egy vékony réteget visznek fel a lámpatestre, amely védi a műanyag felületet az UV-sugaraktól. Otthoni körülmények között ezt a réteget szinte lehetetlen megfelelően felvinni.
A lakkréteg alternatívája az UV-védő fólia, amikor egy vékony és rugalmas fólia kerül a fényszóróra. Ezt is szakszerviz teszi fel, viszont ez nemcsak az UV-sugarak ellen véd, hanem a kőfelverődés és más szennyeződések ellen is.