Az esztétikán felül ott van az a tényező is, hogy a rozsda gyengíti a szerkezetet, és terjed az autón, akár egy betegség. Ezt a betegséget a kezdetekben érdemes megszüntetni, ki kell gyógyítani belőle autónkat, hogy szép és egészséges lehessen, és sokáig szolgálhasson minket. Ha nem szeretnénk szervizbe vinni, mert úgy gondoljuk, hogy magunk is hatékonyan meg tudunk küzdeni a rozsdásodás okozta kellemetlenségekkel, akkor otthon is lehetőségünk van rá, amennyiben rendelkezünk a megfelelő szerszámokkal.
Az első lépésben meg kell tisztítani a korrodált felületet minden olyan anyagtól, ami akadályozhatja a munkánkat, ide tartozik a kopott vagy útban lévő festék, a rozsda levált része, és az egyéb zsír, kosz és por. Ezt drótkefe, csiszolóra felszerelt drótkorong és rongy segítségével tudjuk végrehajtani. Ha a felülethez nem férünk oda eléggé, akkor csiszolásra alkalmas egyéb eszközöket is használhatunk a tökéletes felülettisztításhoz. Ügyeljünk arra, hogy a felcsiszolt rozsdát ne lélegezzük be, hiszen komoly károkat tud okozni a tüdőben és az egyéb légzőszervekben. Amint tiszta a felület, passzivátorral kell lekezelnünk azt, a csomagoláson feltüntetett utasításokat szigorúan betartva. Amint ezzel készen vagyunk, és van egy tiszta felületünk, akkor következhet a fényezés és a lakkozás.
Csak akkor álljunk neki otthon a műveletnek, ha minden szükséges szerszám megvan, és rendelkezünk jól szellőző garázzsal vagy műhellyel. Ha nem vagyunk elég felkészültek, akkor inkább ne erőltessük a dolgot, hanem vigyük el a gépkocsit a megfelelő szervizbe. Ha belekezdtünk, de elakadtunk, vagy olyan mértékű a rozsdásodás, amit már nem tudunk, vagy nincs lehetőségünk megcsinálni, még mindig van lehetőségünk elvinni az autót szakemberhez. A munkálat megkezdése előtt érdemes kinézni vagy megvenni a kittet, amivel a mélyebb hibákat és kisebb lyukakat lehetőségünk lesz kijavítani. A kitt remek hézagkitöltő és kiegyenlítő anyagnak számít manapság a hasonló jellegű munkák folyamán. Ha a rozsda miatt annyira repedt vagy sérült a felület, hogy már kittel sem lehet helyrehozni, akkor hegeszteni, vagy adott esetben pótolni kell a hibás részt. A hegesztést ponthegesztővel vagy CO hegesztővel ajánlatos végrehajtani, majd ha készen vagyunk, akkor alaposan simára kell köszörülni a felületet, és aztán elvégezni a korrózióvédelmet, valamint a fényezést.
Ha nem kell hegeszteni és jól megközelíthető a munkaterület, akkor nem számít lehetetlen küldetésnek a munka, viszont ha bármiben elakadunk, akkor inkább forduljunk szakemberhez. A munka folyamán feltétlenül ügyeljünk a biztonságra és a megfelelő egészségügyi védelemre.