Amennyiben a vizsgát magánszemély kéri, akkor szükség lesz a jármű forgalmi engedélyére, a kötelező biztosítás befizetését igazoló csekkszelvényre és a hétköznapokban zöldkártyának nevezett környezetvédelmi igazolólapra. A tulajdonosnak igazolnia kell magát a személyazonosító igazolványával. Ha a vizsga során nem a tulajdonos vagy az üzembentartó jár el, akkor meghatalmazás szükséges, melyet két tanúnak alá kell írnia.
El kell vinni a gépjármű törzskönyvét, amennyiben ez nem létezik, akkor azt már a vizsgára történő jelentkezéskor jelezni kell. Alapesetben minden extra felszerelésről műbizonylatnak kell lennie, így például a régebbi autókba utólag beszerelt sportkormányról, a xenon izzókról vagy az ablak fóliázásáról is. Műbizonylat hiányában az átalakításokat nem fogják elfogadni a vizsgabiztosok, s az autó nem megy át a műszaki vizsgán.
Ha a járművet gázüzeműre alakították át, akkor a gáztartálynak rendelkeznie kell megfelelőségi tanúsítvánnyal, illetve a gázbiztonságról is hasonló dokumentumot kell bemutatnia a tulajdonosnak vagy meghatalmazottjának. Amennyiben a vonóhorog első alkalommal megy vizsgára, akkor arról is műbizonylatnak kell lennie.
A műszaki vizsga dokumentumok sora kicsiben más, ha a jármű tulajdonosa nem magánszemély, hanem cég. A forgalmi engedély és a kötelező biztosításról szóló csekkszelvény és a zöldkártya ekkor is szükséges, de a céges részről további dokumentumok szükségesek. Be kell mutatni az aláírási címpéldányt, a cégkivonatot és a meghatalmazást.
Gyakori buktatók a műszaki vizsgán
Amennyiben a fenti iratok mind megvannak, s a kocsi is megfelelő állapotban van, a tulajdonos várhatja a vizsga sikerességét. Vannak azonban olyan buktatók, melyek bár gyakran előfordulnak, a legtöbb autós mégis csak a vizsgán szembesül velük.
A két leggyakoribb hiba a sötétített ablakok és az utólag tuningolt világítás. Mindkét dolog miatt büntethető az autós, s sikertelen lehet egy műszaki vizsga.
Az ablakok átláthatósága nagyon fontos, ezt Magyarországon egy ENSZ határozatra épülő törvény szabályozza. Eszerint a B oszlopok előtti ablakfelületeknek legalább 70%-os fényáteresztéssel kell rendelkezniük. Ez megengedi tehát az ablakok bizonyos mértékű sötétítését a túl erős fény tompítására, de a fólia felszerelése után az üvegnek és fóliának együtt kell megfelelnie ennek az értéknek. A B oszloptól hátrafelé bármilyen fóliázás használható, ha van róla műbizonylat.
A világítótestek utólagos tuningja szintén szabályozott, különösen igaz ez a xenon és LED égőkre. Ezeknél a rendszereknél gyárilag olyan elektronikai rendszert szerelnek fel, mely szabályozza az égők fényerejét. Ezért fordul elő sokszor az, hogy a házilag barkácsolt lámpák fényereje a leszabályozó hiányában zavaróan erős. Az ilyen utólag beépített világításokhoz is műbizonylat szükséges.